Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEYOĞLU - Piripaşa Ortaokulu

Okul Aile Birliği Faaliyetleri

Okul Aile Birliği Faaliyetleri

            Piripaşa Orta Okulu Okul Aile Birliği aileler ve okul arasında sinerjik bir bağ oluşturarak, öğrencilerimizin eğitimine doğrudan ya da dolaylı olarak katkıda bulunmak amacıyla çok çeşitli konularda faaliyet gösterecektir:

Kermesler – Okulumuzda düzenlenecek olan kermes  öğrencilere keyifli, hareketli günler yaşatır, sosyal hizmet projeleri için kaynak bulmalarınaimkan sağlar.   OAB’nin elde ettigi gelirler öğrencilerimize en yararlı olacak projelerde değerlendirilecektir.

Veli yemekleri – Velilerimizi kaynaştırmak icin düzenlenecektir.

8. Sınıf Diploma Töreni -  Orta Okulun bitişini, diploma heyecanını, Öğrencilikte geçen 8 yılın verdiği birikim ve coşkuyu hep birlikte paylaşacağız.  

Geziler – Okulumuz öğrencilerini motive edecek her tip gezi programı  için gerekli organizasyonlar okul yönetimiyle büyük bir uyum içerisinde yürütülecektir. 

Sanatsal etkinlikler – Öğrencilerimizin önemli sergi, konser, tiyatro gösterilerini izleyebilmeleri için organizasyonlar yapılacaktır. Okulumuz bahçesinde öğrencilerimizin etkinliklerine ağırlık vereceğiz.

Sosyal sorumluluk projeleri – Başta çevre ile ilgili olmak üzere okulumuzca yürütülen birçok sosyal sorumluluk projesine Okul Aile Birliği tarafından destek verilecektir. Kardeş okullarımızın desteklenmesi de OAB’nin sürekli sorumluluğunda yürütülen projeler kapsamında olacaktır.

Tören ve Özel Kutlamalar – Milli Bayramlarda gerçekleşen törenler ve Öğretmenler Günü kutlamalarının organizasyonunda da Okul Aile Birliği etkin şekilde yer alacaktır.

Yemekler, Yemekhane ve Kantin – Öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı beslenebilmesi amaçlı yemekhane ve kantin OAB tarafından denetlenecek ve desteklenecektir.

Öğretmenlerimiz – Öğretmenlerimizle her fırsatta birlikte olacak ve etkinliklerde öğretmenlerimizle paylaşım içinde olacağız. Öğretmenlerimize yönelik özel programlar gerçekleştirmeye çalışacağız.

Yayın: 2013-01-28 - Güncelleme: 2013-01-28 11:17:33 - Görüntülenme: 89